Späť

NA ČO POTREBUJEME BIZNISPORADENSTVO?

Môžete si myslieť, že sú to nadarmo vyhodené peniaze. Čo môže cudzí človek vedieť o našom biznise, keď v ňom nerobil? Prečo si nerozbehne vlastný biznis, keď je taký múdry? Asi preto robí biznis poradenstvo a do všetkého len mudruje. Dá sa k tomu postaviť aj takto.

NA ČO POTREBUJEME BIZNISPORADENSTVO?

Ale tých dôvodov, prečo využiť biznis poradcu je veľa. Záleží na akej úrovni sa firma nachádza a aký problém rieši. Či ide o začínajúcu firmu – start up, alebo máte rozbehnutý biznis, stagnujete alebo padáte, ale aj v čase keď sa vám darí.


Začínajúce podnikanie


Pri začínajúcom biznise je dobré vyhnúť sa rôznym chybám, ktoré vznikajú z neskúsenosti. Ich náprava stojí nielen veľa peňazí ale aj času. Tým sa výsledky a tržby, ktoré ste chceli dosiahnuť, odďaľujú. Taktiež tu býva problém v tom, že ste dobrí odborníci v tom čo robíte, ale stratégie, marketing, nadstavenie systému vo firme prípadne plánovanie Vám robia problémy. A zase tu strácate veľa peňazí a času.


Rozbehnutá firma


Pri rozbehnutých firmách býva často problém v tom, že začnú mať takzvané klapky na očiach. To znamená, že sa na firmu a zákazníkov nedokážu pozrieť objektívne a sú zdeformovaní svojou prácou. Niekedy sa to riešilo tým, že ste vymenili ľudí vo firme a noví zamestnanci doniesli nové myšlienky, „nový vietor", do firmy. Toto je však málokedy možné, pretože máte kvalitných vyškolených ľudí, do ktorých ste investovali veľa času a peňazí a momentálne zohnať na trhu kvalitných ľudí je problém. Tu Vám tiež pomôže poradenstvo od človeka, ktorý má skúsenosti z rôznych oblastí biznisu a firiem. Dokáže sa na Vašu firmu pozrieť nezaujato a aj z pohľadu Vášho zákazníka, zamestnanca alebo dodávateľa.


Úspešný biznis


Poviete si, ako nám poradca môže pomôcť, keď sme úspešní? Veľakrát, keď je firma úspešná, začne strácať obozretnosť a nesleduje alebo podceňuje to, čo sa deje okolo nej. Myslí si, že jej sa nemôže nič stať, alebo to čo robila doteraz, čo ju dostalo k úspechu, bude fungovať stále. Zažil som to. A doplatili na to aj veľké firmy a svetoví lídri ako napr. Nokia. Taktiež môžete byť úspešný v jednej krajine a myslíte si, že váš biznis model bude automaticky fungovať aj v inej krajine. A aj tu je pre Vás biznis poradenstvo dôležité. Ako sa hovorí, "nezaspať na vavrínoch", a využiť nezávislé poradenstvo aj v týchto momentoch, aby ste sa nedočkali prudkého pádu.

Táto stránka používa cookies. Viac info